MANDA SÜTÜ VE YOĞURDU

Firmamızdan taze manda sütü ve yoğurdunu temin edebilirsiniz.

Manda sütünün faydaları saymakla bitmiyor.

Manda sütü inek sütüne göre daha az bulunduğu için fiyatı bakımından da inek sütünden daha pahalıdır. Fakat bu nadir bulunan ve fiyatı pahalı olan manda sütünün vücuda da birçok faydası vardır. Özellikle doğal bir antibiyotik olan manda sütü A vitamini bakımından oldukça zengin bir besin kaynağı.

Manda sütünde bulunan süt miktarı inek sütüne göre daha fazla olmasına rağmen kalorisi düşüktür. Manda sütü ve yoğurdu özellikle çocuklara ve yaşlılara çok faydalıdır. Manda sütünün vitamin ve protein değerinin inek sütüne göre daha yüksek olmasına rağmen laktoz (süt şekeri) oranı daha düşüktür.

Uzmanlar enerji içeceği olarak tüketilen içeceklerin yerine manda sütünün ve yoğurdunun tüketilmesini öneriyor. Manda sütü ayrıca bağırsak düzenleyici özelliğe sahiptir ve sindirimi kolaylaştırır. Manda yoğurdunun bağırsak kanseri riskini azalttığı uzmanlar tarafından tespit edilmiştir.

Manda yoğurdu ayrıca vücutta tümör olmasını da engelliyor. Manda sütü inek, koyun, keçi sütüne göre iki kat daha fazla kalsiyum ve protein içermektedir. Üstelik kolesterolü yok denecek kadar az. Manda yoğurdunda çok fazla derecede B12 vitamini bulunmaktadır. Kırmızı et yemeyen ve bazı vejetaryenler için manda yoğurdu sağlıklı bir alternatiftir.